Haberler
İşçi Dostu BAŞKANDAN Rekor Zam

İşçi Dostu BAŞKANDAN Rekor Zam

İncesu Belediyesi İmar A.Ş. ile Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ücretlere ve sosyal haklara yüzde 75 oranında zam yapıldığını, ayrıca 01.01.2023 tarihinde ücretlere ve sosyal haklara ek yüzde 10 oranında olmak üzere toplamda yüzde 85 zam yapıldığı ifade etti.
Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile İncesu Belediyesi İmar A.Ş arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmelerimiz anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı. Marina Sosyal Tesislerinde düzenlenen törene İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, Hizmet- İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik ve İncesu Belediyesi İmar A.Ş çalışanları katıldı. Törende konuşan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ İncesu Belediye olarak mesai arkadaşlarımın daha iyi şartlar altında çalışması ve sosyal haklarının olması bizler için çok önemli. İşçimizin alın teri kurumadan hak ettiği ücreti ödüyoruz. İmar A.Ş olarak ücretlere ve sosyal haklara yüzde 75 oranında, yılbaşında ise ek olarak yüzde 10 olmak üzere toplamda yüzde 85 zam verdik. İşçiye verilmiş zam doğru yere verilmiş bir zamdır. Yapılan bu zamlar İncesu’muzun içerisinde harcanacak” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından bir yıllık olup ücretlere ve sosyal haklara yüzde 75 oranında zam yapıldı. Ayrıca 01.01.2023 tarihinde ücretlere ve sosyal haklara ek yüzde 10 oranında zam yapılacak. İmar A.Ş. çalışanları toplu sözleşme sonrası ‘ İncesu Seninle Gurur Duyuyor’, ‘ İşçi Dostu Başkan’ sloganları atarak meşale yaktı.

Diğer Haberler

Av. Mustafa İlmek
İncesu Belediye Başkanı
Av. Mustafa İlmek
İncesu Belediye Başkanı
Mustafa İlmek