Haberler
İlmek Başkan'dan otel işletmecilerine yatırım çağrısı Tarih ve turizm kenti olma yolunda çalışmaların aralıksız sürdüğü İncesu da Belediye Başkanı Mustafa İlmek, otel işletmecilerine İncesu'ya yatırım yapma çağırısında bulundu. Başkan İlmek " Erciyes ve Kapadokya'nın ortasında bulunan tarihi ilçemiz, lokasyon olarak çok iyi durumda. Otel konusunda işletmecileri İncesu'ya yatırım yapmaya çağırıyorum. Biz her türlü desteği vermeye hazırız" dedi. Farklı medeniyetlerin buluşma noktası olan bünyesinde Merzifonlu Karamustafa Paşa Kervansarayı, Arasta Çarşısı, Aziz Eusthatios Kilisesi, Örenşehir Mozaikleri, Tarihi Konakları ve Marina Sosyal tesisleri ile bölgenin en dikkat çeken turizm noktalarından olan İncesu'da turizm çalışmaları devam ediyor. Kapadokya ve Erciyes Kayak merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan ilçenin önemli oranda turizm potansiyeli olduğuna dikkat çeken İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, turizm konusunda otel yatırımcılarını ilçeye yatırım yapmaya davet etti. İncesu'nun turizm noktasında önemli bir lokasyona sahip olduğu söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek " İncesu, Kapadokya ve Erciyes'in tam orasında bir ilçe. Ermeni, Rum ve Osmanlı dönemlerinden birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran İncesu'da en büyük problem otel. Kamu imkanları ile otel işletmeciliği yapmak zor. Çünkü otel işletmeciliği için bilgi sahibi olmayı gerektiren bir konu. İlçe olarak çok iyi bir lokasyondayız. Erciyes ve Kapadokya'nın ortasında, Adana yolu üzerindeyiz. Birçok fabrikanın bulunduğu ve genişleme ile daha da büyüyecek İncesu OSB yanı başımızda. İlçe merkezimizde birçok tarihi eser var. Otel konusunda yatırım yapmak isteyen girişimciler var ise biz alan, imar ve diğer konularda destek vermeye hazırız. Yatırımcıları İncesu'ya otel yapmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

İlmek Başkan’dan otel işletmecilerine yatırım çağrısı

Tarih ve turizm kenti olma yolunda çalışmaların aralıksız sürdüğü İncesu da Belediye Başkanı Mustafa İlmek, otel işletmecilerine İncesu’ya yatırım yapma çağırısında bulundu. Başkan İlmek “ Erciyes ve Kapadokya’nın ortasında bulunan tarihi ilçemiz, lokasyon olarak çok iyi durumda. Otel konusunda işletmecileri İncesu’ya yatırım yapmaya çağırıyorum. Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Farklı medeniyetlerin buluşma noktası olan bünyesinde Merzifonlu Karamustafa Paşa Kervansarayı, Arasta Çarşısı, Aziz Eusthatios Kilisesi, Örenşehir Mozaikleri, Tarihi Konakları ve Marina Sosyal tesisleri ile bölgenin en dikkat çeken turizm noktalarından olan İncesu’da turizm çalışmaları devam ediyor. Kapadokya ve Erciyes Kayak merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan ilçenin önemli oranda turizm potansiyeli olduğuna dikkat çeken İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, turizm konusunda otel yatırımcılarını ilçeye yatırım yapmaya davet etti. İncesu’nun turizm noktasında önemli bir lokasyona sahip olduğu söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ İncesu, Kapadokya ve Erciyes’in tam orasında bir ilçe. Ermeni, Rum ve Osmanlı dönemlerinden birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran İncesu’da en büyük problem otel. Kamu imkanları ile otel işletmeciliği yapmak zor. Çünkü otel işletmeciliği için bilgi sahibi olmayı gerektiren bir konu. İlçe olarak çok iyi bir lokasyondayız. Erciyes ve Kapadokya’nın ortasında, Adana yolu üzerindeyiz. Birçok fabrikanın bulunduğu ve genişleme ile daha da büyüyecek İncesu OSB yanı başımızda. İlçe merkezimizde birçok tarihi eser var. Otel konusunda yatırım yapmak isteyen girişimciler var ise biz alan, imar ve diğer konularda destek vermeye hazırız. Yatırımcıları İncesu’ya otel yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Av. Mustafa İlmek
İncesu Belediye Başkanı
Av. Mustafa İlmek
İncesu Belediye Başkanı
Mustafa İlmek