Haberler
Avrupalı Türkler 'den İncesu'ya yoğun ilgi Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Avrupa'daki Türkler Kayseri Buluşması" kapsamında Kale içi Kültür Merkezine İncesu Belediyesi tarafından açılan stantta gurbetçiler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında otobüs ve otomobillerle binlerce yerli turist ilçeye gelerek tarihi mekânları ziyaret etti. Osmanlı, Bizans ve Roma dönemine ait eserleri bünyesinde barından İncesu'da turizm çalışmaları Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İncesu Belediyesi gayretleri ile netice bulmaya başladı. 13 Temmuz'da Kale İçi Kültür Merkezine "Avrupa'daki Türkler Kayseri Buluşması" kapsamında açılan Belediye standına ilgi gösteren gurbetçiler ilçedeki turizm alanları hakkında belediye stant görevlisinden bilgi aldı. İncesu'ya olan ilginin her geçen arttığını söyleyen İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek " Kayseri'ye 30 kilometre uzaklıkta olan ilçemiz Osmanlı, Bizans ve Roma dönemine ait tarihi eserleri bünyesinde barındırıyor. Örenşehir'de yapılan Kazı çalışması tarihe bir başka şekilde yön verirken, Valilik, Büyükşehir Belediyemiz ve İncesu Belediyemizin gayretleri ile ilçemizde 300 yılı aşkın geçmişe sahip Osmanlı dönemi eserlerinden olan Arasta çarşımız bambaşka bir çehreye dönüşüyor. Bununla ilgili bakım onarım çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediyemiz bünyesindeki KAYMEK İncesu'da yerini açtı. Şimdi de el emeği göz nuru eserlerin yer alacağı işletmeler bir bir ilçemize kazandırılıyor. Kale İçi Kültür Merkezi içerisinde açtığımız İncesu Belediyesi statımız çok yoğun ilgi gördü. Farklı bölgelerde standımıza gelen vatandaşlarımız ilçemizin tarihi yerlerini, yemeklerini, kültürünü merak ediyor. Bizlerde vatandaşlarımızı İncesumuza davet ediyoruz. Turizm çalışmalarının yanında 16-17 Eylül tarihinde İlçemizde yapılacak Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali ile yaza damgamızı vurmaya devam edeceğiz" dedi.

Avrupalı Türkler ’den İncesu’ya yoğun ilgi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Avrupa'daki Türkler Kayseri Buluşması" kapsamında Kale içi Kültür Merkezine İncesu Belediyesi tarafından açılan stantta gurbetçiler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında otobüs ve otomobillerle binlerce yerli turist ilçeye gelerek tarihi mekânları ziyaret etti.
Osmanlı, Bizans ve Roma dönemine ait eserleri bünyesinde barından İncesu’da turizm çalışmaları Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İncesu Belediyesi gayretleri ile netice bulmaya başladı. 13 Temmuz’da Kale İçi Kültür Merkezine "Avrupa'daki Türkler Kayseri Buluşması" kapsamında açılan Belediye standına ilgi gösteren gurbetçiler ilçedeki turizm alanları hakkında belediye stant görevlisinden bilgi aldı. İncesu’ya olan ilginin her geçen arttığını söyleyen İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek “ Kayseri’ye 30 kilometre uzaklıkta olan ilçemiz Osmanlı, Bizans ve Roma dönemine ait tarihi eserleri bünyesinde barındırıyor. Örenşehir’de yapılan Kazı çalışması tarihe bir başka şekilde yön verirken, Valilik, Büyükşehir Belediyemiz ve İncesu Belediyemizin gayretleri ile ilçemizde 300 yılı aşkın geçmişe sahip Osmanlı dönemi eserlerinden olan Arasta çarşımız bambaşka bir çehreye dönüşüyor. Bununla ilgili bakım onarım çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediyemiz bünyesindeki KAYMEK İncesu’da yerini açtı. Şimdi de el emeği göz nuru eserlerin yer alacağı işletmeler bir bir ilçemize kazandırılıyor. Kale İçi Kültür Merkezi içerisinde açtığımız İncesu Belediyesi statımız çok yoğun ilgi gördü. Farklı bölgelerde standımıza gelen vatandaşlarımız ilçemizin tarihi yerlerini, yemeklerini, kültürünü merak ediyor. Bizlerde vatandaşlarımızı İncesumuza davet ediyoruz. Turizm çalışmalarının yanında 16-17 Eylül tarihinde İlçemizde yapılacak Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali ile yaza damgamızı vurmaya devam edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler

Av. Mustafa İlmek
İncesu Belediye Başkanı
Av. Mustafa İlmek
İncesu Belediye Başkanı
Mustafa İlmek