T.C İncesu Belediyesi
 T.C İncesu Belediyesi
ETKİNLİKLERMİZ
1.Ulusal " Fotoğraflarla İncesu " fotoğraf yarışması

 1. Yarışmanın Adı: İncesu Belediyesi, 1. Ulusal “Fotoğraflarla İncesu” Fotoğraf Yarışması.

2. Yarışmanın Amacı: İncesu ilçesinin dört mevsimini (sonbahar kış, ilkbahar, yaz) anlatarak ilçenin kentsel karakteristiğini ortaya koyan fotoğraflar ile bir görsel bellek oluşturmaktır. Bu doğrultuda mevsimler üzerinden “sonbahar-kış-ilkbahar-yaz” temalı fotoğraf yarışması düzenlenmiştir. Ödül alan çalışmalara ek olarak seçilen diğer fotoğraflar da ayrıca "Fotoğraflarla İncesu" kitabında basılacaktır.

Yarışmanın Konusu: Yarışma kapsamını İncesu ilçesinin ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış hallerini gösteren fotoğraflar oluşturmaktadır.

Katılım: Yarışma seçici kurul üyeleri, organizasyon komitesi, TFSF temsilcisi ve bu kişilerin birinci derece yakınları dışında 18 yaşını doldurmuş tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılımına açıktır. Ancak yarışmanın başvuru kurallarına uyulmaması durumunda, organizasyon komitesi başvuruları yarışma dışı bırakma hakkını saklı tutar.

Katılım Şartları:

1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2. Her fotoğrafçı yarışmaya, renkli veya siyah-beyaz baskı, en fazla 4 (dört) adet baskı fotoğraf ile katılabilecektir.

3. Eserler fotoğraf kağıdına 30 cmx40 cm ebadında basılmalı, herhangi bir yüzeye yapıştırılmamalıdır. Eserlerin yüksek çözünürlüklü (300 dpi), CD/DVD/Taşınabilir bellek'e kaydedilmiş nüshalarının da birlikte gönderilmesi zorunludur.

4. Fotoğraflar renkli veya siyah-beyaz olarak sunulabilecektir.

5. Katılımcı fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir.

6.Fotoğrafların sayısal kopyaları JPG ve/veya TIFF formatında, CD/DVD/Taşınabilir bellek'e, en az 300 dpi çözünürlükte ve kısa kenarı en az 2000 pixel boyutunda kayıtlı olarak gönderilecektir.

7. Fotoğraflara uygulanacak sıkıştırma yönteminin yüksek kalitede olması gerekmektedir.

8.Fotoğrafların üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin tarih, isim, imza, logo vb bilgiler olmamalıdır. Fotoğrafların kenarlarında çerçeve, boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır.

9.Temel parlaklık, ışıklılık, karşıtlık, yoğunluk gibi değerlere yapılan müdahaleler dışındaki görüntüye pixel ekleme/çıkarma ile sonuçlanan özel etkilerin uygulandığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

10. Fotoğraflar dört mevsimden birini konu alabilir veya her fotoğraf aynı veya farklı mevsim temasını işleyebilir.

11.Fotoğraflara 6 rakamdan oluşacak katılımcının rumuzu (Örneğin; 012345) ve Fotoğrafın sıra numarası ve adı (Örneğin; 012345-1-incesu.jpg, 012345-2-köy-yaşamı.jpg, … gibi) olarak hazırlanmalıdır.

12. Katılım formu noksansız doldurulacaktır. Fotoğraflar; katılım formuna yazılan rumuz ve sırada aynı şekilde isimlendirilmelidir. Baskı fotoğraflar, kayıtlı CD/DVD/Taşınabilir bellek ve katılım formu gönderim sırasında hasar görmeyecek şekilde paketlenip yarışma sekreteryasına son teslim tarihinde ulaşacak biçimde kargo/posta yolu ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Posta/kargoda oluşabilecek kaybolma, gecikme ya da hasarlardan İncesu Belediyesi sorumlu tutulmayacaktır.

13.Ödül ve sergileme kazanamayan katılımcılara ait Baskı Fotoğraflar, CD/DVD/Taşınabilir bellekler ve başvuru formları katılımcılara iade edilmeyecek; TFSF temsilcisi gözetiminde yok edilecektir.

14.Hasar görmüş, okunmayan CD/DVD/Taşınabilir bellek kayıtlarından yarışma sekreteryası sorumlu değildir. Bu durumda katılımcı yarışma dışında kalacaktır.

15. Fotoğrafların daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan bir başka yarışmada ödül ve/veya sergileme almamış olması gerekmektedir.

16.Fotoğrafların katılımcı tarafından çekilmiş ve katılımcıya ait olması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafın katılımcıya ait olmaması ve fotoğrafın orijinal halde olmaması (üzerinde dijital olarak oynanmış olması vb) gibi seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yaparak yarışma kurallarını ihlal eden kişilerin katılımları değerlendirme dışı bırakılır ve İncesu Belediyesi’nin düzenleyeceği ve ayrıca TFSF onaylı yarışmalara katılımı 1 (bir) yıl süre ile kısıtlanır. Kural ihlalinin tekrarı halinde katılımcı TFSF onaylı yarışmalardan süresiz olarak men edilir.

17.Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Bu iptal durumu diğer ödül alan veya alamayan katılımcılara başkaca bir hak tanımaz.

18.Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

19.Planlanan sergi için ödül ve sergileme alan fotoğraflar İncesu Belediyesi tarafından gerekirse yeniden bastırılacak olup katılımcılardan herhangi bir bedel tahsil edilmeyecektir.

20.Yarışmaya katılan, ödül ve sergileme alan tüm fotoğrafların yayın, kullanım ve sergileme hakkı İncesu Belediyesi ile birlikte fotoğrafçıya ait olacaktır. Bu eserler İncesu Belediyesi tarafından kitap, katalog, reklam, broşür, web sayfası ve benzeri yayınlarda fotoğrafçı ismi ve eser adı belirtilmek koşulu ile kullanılabilir. Ayrıca yarışmada başarılı olan eserler "Fotoğraflarla İncesu" kitabında da yer alacaktır. Kitabın ismini İncesu Belediyesi basım öncesi değiştirme hakkını saklı tutar. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

21.Ödül alan eserler TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr web sayfalarında yayınlanacak ve ayrıca TFSF yayını Almanak 2015’te kurumumuza ayrılan sayfalarda yer alacaktır.

22.Yarışmaya katılan yarışmacıların, belirtilen tüm hususları kabul ettiği kabul edilecektir.

23.Yarışma, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından 2015/013 numara ile onaylanmıştır. Yarışma sürecinde TFSF temsilcisi hazır bulunacaktır.

 

Yarışma Sonuçlarının Değerlendirilmesi ve Duyurulması:

Seçici Kurul en az 5 (beş) üyesinin bir araya gelmesi ile toplanır ve değerlendirme sonucunda değerlendirme tutanağı ile sonuçlar kayıt altına alınır. Toplantı tarihinde beş seçici kurul üyesinin bir araya gelememesi durumunda toplantı aynı hafta içinde uygun bir tarihe ertelenir. Erteleme süresi kadar sonuç duyurusu da ertelenir.

Yarışma sonuçları basın yoluyla ve www.incesu.bel.tr internet ile TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr vehttp://tfsfoanyliyarismalar.org/ web sayfalarında duyurulacaktır. Dereceye giren katılımcılara ödülleri düzenlenecek tören ve sergide takdim edilecektir. Katılımcıların sunduğu eserlere layık görülen sıra Seçici Kurul’un takdiri ile belirlenecektir. Seçici kurul tarafından dereceye layık bir eser bulunmadığı takdirde bu sıra boş bırakılacaktır.

Ödüller:

1.lik Ödülü                                          3.000.- TL

2.lik Ödülü                                          2.500.- TL

3.lik Ödülü                                          2.000.- TL

Sergileme (En fazla 30 eser)                100.- TL

Yarışma Takvimi:

İlk Başvuru Tarihi                             : 01.12.2014

Son Başvuru Tarihi                          : 05.06.2015 Cuma saat 17.00 (TSI)

Seçici Kurul Değerlendirmesi          : 10.06.2015

Sonuçların Açıklanması                   : 12.06.2015

Ödül Töreni, Sergi ve Kokteyl         : 12.06.2015

İletişim:

Yarışma Sekreteryası: Hakan ÇITIRIK

Telefon       : 0352 691 30 66/ 149 - 0507 452 77 88

Fax             : 0352 691 33 86

E-posta       : destek@incesu.bel.tr

Adres          : Kara Mustafa Paşa Mahallesi İstiklal Cd. No: 17  İncesu / KAYSERİ

KATEGORİLER
0352 691 30 03
destek@incesu.bel.tr
Kara Mustafa Paşa Mah. İstiklal Cad. No :17
© Copyright 2014. Tüm hakları saklıdır.Siteden İzinsiz Alıntı Yapılamaz